پنجشنبه , فروردین ۳۰ ۱۳۹۷
خانه / رایانه / قسمت اول: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت اول: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت اول: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

16 (1)

اگر شما هم از کاربران حرفه ای کامپیوتر باشید، بعضی اوقات فکر می کنید که تمام ترفندهای کامپیوتر فوت آب هستید، اما همیشه چیزهای جدیدی هم واسه یادگیری هست. من با شما شرط می بندم که حداقل یکی از ترفندهایی که در این چند قسمت به شما آموزش می دهیم، را هم نمی‌دونید.

ترفندهای عمومی کامپیوتر

پوشه مخفی “God Mode”

در سیستم عامل ویندوز، پوشه مخفی به نام “god mode” وجود داره که تا وقتی فعال اش نکنید قابل روئیت نیست. این پوشه یک کنترل پنل کامل برای کامپیوتر می‌باشد که از طریق آن می‌توان تمام تنظیمات سیستم رو در دست بگیرید. شما به آسانی می توانید هر چیزی که مربوط به سیستم می‌شود را از اینجا تنظیم کنید. برای ورود به این حالت، در ابتدا باید یک فولدر جدید بسازید و نام فولدر را دقیقا مثل خط زیر بنویسید:

{God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C

اگه مراحل رو درست انجام داده باشید، آیکن فولدر شما به آیکن کنترل پنل تغییر می کند و شما با ورود به آن می توانید به تمام تنظیمات سیستم عاملتان دسترسی پیدا کنید.

اینم یک عکس از محیط:

16 (2)

ضبط کردن و گرفتن اسکرین از محیط با حرکت موس

این ابزار به صورت خودکار هر جایی را که با موس کلیک می کنید را ضبط کرده و چندین اسکرین شات برای شما تهیه می‌کنه. بعد از این که شما مشکلات خود را با کلیک کردن مشخص کردید، می تونید این اطلاعات را برای کسی دیگری بفرستید تا به شما در حل مشکلاتان کمک کند. برای ورود به این ابزار مراحل زیر را طی کنید:

کلید « ویندوز + R » را فشار دهید و سپس کلمه « psr» را بدون فاصله تایپ کنید.به همین راحتی!

پیدا و حذف کردن فایل های بزرگی که باعث هدر رفتن فضا سیستم شده اند:

شما با کمک ابزاری به نام “WinDirStat” می تونید اقدام به پیدا و حذف کردن فایلهایی که بیشترین حجم درایو شما را اشغال کرده اند کنید.شما می‌تونید بعد از ورود به این ابزار،فایل‌ها رو به آسانی پیدا کنید و در صورت نیاز نداشتن، آنها را حذف کنید تا فضای دیسک و درایو شما بهینه گردد.

دریافت از سایت سازنده با حجم 631 KB

تصویر از محیط این ابزار:

16 (4)

کاهش تعداد اجرا خودکار نرم‌افزار‌ها هنگام بوت شدن ویندوز

بعد مدتی که از نصب ویندوز شما می‌گذره، ویندوز شما در هنگام بوت شدن به شدت کاهش سرعت داره و شما از این مسئله نگران هستید. البته به احتمال زیاد بخاطر تعداد زیاد برنامه هایی هست که در هنگام راه اندازی ویندوز، اجرا می‌شوند. کاهش تعداد اجرا این برنامه ها بسیار بسیار ساده هست اما شما تاثیر به سزا آن را حس خواهید کرد.برای استفاده از این ابزار، مراحل زیر را طی کنید:

در ابتدا کلید ترکیبی «ویندوز + R» را فشار دهید تا وارد پنجره Run شوید. در آنجا کلمه « msconfig » را بدون فاصله تایپ کنید. حالا یک صفحه کوچک باز می‌شود که شما باید به قسمت Startup بروید و در اینجا برنامه های که فکر می کنید نیازی به اجرا آنها در هنگام بالا آمدن ویندوز نیست را غیر فعال کنید. البته این قسمت در ویندوز ۸ به “Task Manager” تغییر نام داده شده است

16 (3)

 

 

 

قسمت‌های دیگر:

قسمت دوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت سوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت پایانی: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

درباره‌ MOHAMMAD

امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

خبرنامه

مطالب جدید در ایمیل شما

کافیست فقط آدرس ایمیل خود را در کارد زیر ثبت کنید