جمعه , فروردین ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / رایانه / قسمت سوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت سوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت سوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

32

 

 

اگر در قسمت اول و قسمت دوم از این سری از پست ها با ما بوده باشید، دیدید که چه ترفندهایی در ویندوز و کامپیوتر نهفته است. امروز قسمت سوم از این سری آموزش‌ها رو براتون گذاشتم.امیدوارم مورد پسند واقع بشه.

ترفندهای وبگردی

اضافه کردن www. و .com بصورت خودکار به یک آدرس:

برای این کار تنها اسم سایت را بزنید و سپس CTRL + Enter را فشار دهید تا www.  و .com به آخر آدرس شما اضافه شود. همچنین برای اضافه کردن پسوند .net به جای .com ، از کلید های ترکیبی CTRL + Shift + Enter استغاده کنید.

 

ویرایش سریع آدرس:

راه های زیادی برای رفتن به نوار آدرس در مرورگرتان وجود دارد. کافیست یکی از دکمه های CTRL + L و یا F6 و یا ALT + D را فشار دهید تا بصورت سریع به نوار آدرس بروید.

 

وبگردی خصوصی:

واضح است که با استفاده از cookies و history تمام کارهایی که در اینترنت انجام می دهید، ذخیره می شود اما مرورگر ها حالتی به نام وبگردی خصوصی دارند که هیچ ردپایی از شما باقی نمی‌گذارند. برای رفتن به این حالت، در مرورگر کروم کلیدهای CTRL + Shift + N و در مرورگر فایرفاکس کلید های CTRL + Shift + P را از صفحه کلید فشار دهید.

مرورگر کروم:

33

مرورگر فایرفاکس:

35

 

چرخش بین تب‌های باز:

شما می توانید با استفاده از CTRL + TAB به تب بعدی بروید که این راه سریعتر از این است که با موس تب مورد نظر را کلیک کنید. همچنین با استفاده از CTRL + یک عد از ۱ تا ۹ می توانید به تب ۱ تا ۹ بروید.

 

 

ترفندهای مدیریت فایل

تغییر نام سریع یک فایل:

کلیک راست و انتخاب تغییر نام، خیلی کارآمد نیست. شما می توانید برای تغییر نام یک فایل F2 را فشار دهید.

 

تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوز:

برای تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوز نیاز به هیچ ابزار خاص نیست. تنها کافیست فایل هایی که میخواهید نامشان تغییر کند را انتخاب کنید و سپس F2 را فشار دهید و نام دلخواه خود را تایپ کنید. تمام فایل ها نامشان به نام انتخابی شما به علاوه پسوند (۱), (۲) و … تغییر می کند.

34

 

انتخاب دسته جمعی فایل ها با استفاده کیبور:

برای انتخاب کردن یک دسته از فایل ها کافیست که SHIFT را همراه با یکی از کلید های جهت نما فشار دهید. همچنین می توانید SHIFT را همراه با Page Down و Page Up فشار دهید تا یک گروه گنده تر انتخاب شود.

 

پایان قسمت دوم

قسمت‌های دیگر:

قسمت اول: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت دوم: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

قسمت پایانی: ترفندهای شگفت انگیز کامپیوتر

درباره‌ MOHAMMAD

امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

خبرنامه

مطالب جدید در ایمیل شما

کافیست فقط آدرس ایمیل خود را در کارد زیر ثبت کنید